Jak otworzyć bramę garażową z napędem, gdy nie ma prądu?

//Jak otworzyć bramę garażową z napędem, gdy nie ma prądu?

Awaria zasilania zaskakuje w najmniej oczekiwanym momencie. Co zrobić, gdy musimy wjechać do garażu lub z niego wyjechać, a nie ma prądu? Producenci bram garażowych uwzględnili w ich budowie rozwiązania, które pozwalają na komfortowe i bezproblemowe korzystanie z bramy, nawet w takich sytuacjach. Jak ręcznie otworzyć bramę z napędem? Czy można dodatkowo zabezpieczyć się na wypadek awarii i pomimo braku prądu, korzystać z automatycznego otwierania bramy? Sprawdźmy.

Bramy z napędem elektrycznym to nie tylko bardzo funkcjonalne, ale także bezpieczne rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w budynkach prywatnych oraz przemysłowych. Zanim wybierzemy bramę garażową z napędem, warto dowiedzieć się więcej na temat rozwiązywania problemu nagłego braku zasilania. Awaria prądu nie jest równoznaczna z niemożnością korzystania z garażu. W przypadku braku prądu możliwe jest ręczne rozryglowywanie bramy w celu jej bezproblemowego otworzenia od wewnątrz oraz od zewnątrz.

Większość bram garażowych z automatyką jest wyposażonych w podobnie działające mechanizmy awaryjnego otwierania, dzięki którym z ręcznym otworzeniem bramy z napędem poradzi sobie nie tylko silny mężczyzna, ale także kobieta, nastolatek lub senior.

Jak ręcznie otworzyć bramę z napędem od wewnątrz?

Jak wyjechać lub wyjść z garażu, gdy braknie prądu? Nie jest to trudne, o ile zapoznamy się z instrukcją obsługi automatyki bramy. Większość bram garażowych można otworzyć ręcznie od wewnątrz, korzystając z linki, która znajduje się w okolicy silnika napędu. Jej pociągnięcie pozwoli ręcznie odblokować mechanizm. Po pociągnięciu za linkę wystarczy unieść skrzydło bramy lub je przesunąć, jeżeli korzystamy z bramy bocznej. bramy-krakow-otwieranie-awaryjne-bramy-garazowej-od-wewnatrz

 

 

Najlepiej po zamontowaniu bramy przetestować jej ręczne otwieranie, co pozwoli uniknąć stresu, gdy dojdzie do awarii prądu.

oryglowanie-awaryjne-w-bramach-segmentowych-bez-uchwytuJak ręcznie otworzyć bramę z napędem od zewnątrz?

Jeżeli braknie prądu, nie musimy obawiać się braku możliwości wjechania do garażu. W zależności od modelu bramy oraz rozwiązania zastosowanego przez jej producenta, mamy do dyspozycji dwa sposoby ręcznego otworzenia garażu.

Niektóre bramy garażowe wyposażone są nie tylko w napęd, ale także klamkę, dzięki której możemy szybko otworzyć garaż, gdy braknie prądu. Korzystając z bramy bez klamki, także nie musimy się martwić, bo możemy ją otworzyć za pomocą specjalnego kluczyka do wysprzęglenia napędu. Rozwiązanie to stosuje większość producentów bram garażowych. Kluczyk, którym można odblokować mechanizm bramy, znajduje się we wkładce patentowej. Wystarczy go przekręcić, aby dostać się do garażu.

Jaką bramę wybrać, aby cieszyć się jej funkcjonalnością niezależnie od sytuacji?

Doskonałym rozwiązaniem dla osób prywatnych i firm są bramy garażowe Hörmann, które wyróżniają się pod względem funkcjonalności, designu oraz zastosowanych rozwiązań projektowych. Dostępne w wielu rodzajach, gwarantują komfort i wygodę korzystania z garażu, doskonale współgrając z różnym stylem architektonicznym budynków. Bramy segmentowe, uchylne, rolowane i skrzydłowe Hörmann powstają z trwałych i odpornych na działanie czynników środowiskowych materiałów, zapewniając długie i bezproblemowe użytkowanie.

Z przyjemnością doradzimy podczas wyboru modelu bramy garażowej, która będzie idealnie dopasowana do indywidualnych wymagań, a także pomożemy na etapie jej montażu. Zapewniamy fachowe wsparcie i kompleksową obsługę na każdym etapie realizacji zlecenia. Warto wiedzieć, że bramy marki Hörmann to produkty, które gwarantują 100% bezpieczeństwa podczas korzystania z garażu. Ręczne otwieranie bramy garażowej Hörmann, gdy braknie prądu, nie sprawi nikomu żadnego problemu.

Korzystanie z napędu bramy, gdy nie ma prądu, jest możliwe!

Aby zwiększyć funkcjonalność bram garażowych, firma Hörmann oferuje dedykowane akumulatory awaryjne, które podtrzymują napięcie do 18 godzin, pozwalając na otwieranie i zamykanie bramy garażowej za pomocą pilota oraz przycisku. akumulator-awaryjny-HNAkrakow-bramy-modul-solarny-do-napedu

Podsumowanie

Ręczne otwieranie bramy garażowej z napędem nie jest problemem, jeżeli wcześniej zapoznamy się z instrukcją jej obsługi. Producenci zadbali o komfort i bezpieczeństwo użytkowników bram garażowych, wyposażając je w prosty w obsłudze mechanizm ręcznego otwierania. Warto wiedzieć, że nowoczesne bramy garażowe Hörmann mogą zostać dodatkowo wyposażone w akumulator awaryjny, który pozwala korzystać z funkcji automatycznego otwierania i zamykania bramy, gdy braknie prądu.

2022-10-21T10:38:37+02:00