Kiedy warto zdecydować się na bramę z ram aluminiowych z przeszkleniem?

//Kiedy warto zdecydować się na bramę z ram aluminiowych z przeszkleniem?

Ogromny wybór różnych bram garażowych pozwala dopasować dostępne rozwiązania do indywidualnych potrzeb, nie tylko pod względem ważnych parametrów technicznych, ale także funkcjonalności i estetyki. Coraz bardziej popularnym rodzajem bram garażowych są bramy z przeszkleniem, które pomagają m.in. doświetlić wnętrze garażu.

krakow-bramy-brama-aluminiowa-z-przeszkleniemPodczas wyboru bramy garażowej musimy wziąć pod uwagę wiele różnych kryteriów. Po pierwsze i najważniejsze – brama musi być dopasowana do specyfiki garażu.
Nieco inne rozwiązania sprawdzają się w garażach, które są częścią domu, garaży zbiorczych oraz pomieszczeń, które służą w celach przemysłowych np. przestrzeni wykorzystywanej podczas naprawy pojazdów.

Brama z profili aluminiowych, których wypełnienie stanowią przeszklenia o różnym stopniu przejrzystości, to jedno z nowoczesnych rozwiązań, które oferuje firma Hörmann.

Jak zbudowane są bramy garażowe z przeszkleniem?

Bramy garażowe z ram aluminiowych z przeszkleniem wyróżniają się spośród innych produktów nie tylko wyglądem, ale także funkcjonalnością i możliwością praktycznego zastosowania w pomieszczeniach, w których nie ma okien.

Konstrukcja oparta na trwałej i odpornej na działanie różnych czynników środowiskowych ramie aluminiowej zapewnia długotrwałe i bezproblemowe użytkowanie. Aluminium jest metalem, który nie ulega uszkodzeniom na skutek oddziaływania czynników środowiskowych. Najwyższa jakość materiału gwarantuje jego odporność na wilgoć, a także wysokie i niskie temperatury oraz promieniowanie UV. Co więcej, aluminiowa rama bramy garażowej z przeszkleniem jest odporna na odkształcenia oraz wyjątkowo lekka, dzięki czemu nie obciąża konstrukcji budynku.

Firma Hörmann oferuje bramy z przeszkleniem, do których produkcji zostały zastosowane dwa rodzaje profili aluminiowych, czyli profile normalne i profile z przegrodą termiczną. Wybór bramy, której elementy nie uwzględniają przegrody termicznej, zapewnia dobrą izolacyjność cieplną; profile z przegrodą termiczną poprawiają parametry bramy, zapewniając lepszą ochronę przed stratami energii cieplnej. Bramy garażowe z ram aluminiowych z przeszkleniem w wersji Thermo to doskonałe rozwiązanie do garażu, który służy w celach przemysłowych oraz garażu, który przylega do budynku mieszkalnego.

krakow-bramy-LPU42+okno kasetonowe

LPU42+okno kasetonowe

Dopełnieniem ramy aluminiowej są elementy o różnym stopniu przejrzystości. Firma Hörmann oferuje kilkanaście wariantów wypełnienia, co ułatwia dopasowanie bramy do stylu architektonicznego budynku oraz jego przeznaczenia. Wypełnienie bramy może stanowić np. podwójna szyba poliwęglanowa lub szyba z tworzywa sztucznego.

Przykładami nowoczesnych bram garażowych łączących aluminium i szkło mogą być modele ALR F42 Vitraplan oraz LPU42 dostępne w ofercie firmy.

Jakie są zalety bram garażowych z ram aluminiowych z przeszkleniem?

Bramy garażowe z ram aluminiowych z przeszkleniem wyróżniają się wyjątkowym wyglądem. Zaprojektowane z dbałością o każdy szczegół, poprawiają estetykę budynku oraz komfort użytkowania przestrzeni garażu. Dzięki bramie garażowej z przeszkleniem do wnętrza pomieszczenia dostaje się naturalne światło, co wpływa na samopoczucie przebywających w nim osób, a także pozwala zmniejszyć zużycie energii elektrycznej.

krakow-bramy-brama-aluminiowa-z-przeszkleniemZastosowanie wysokiej jakości materiałów i innowacyjnych rozwiązań gwarantuje wysoką trwałość i niezawodne działanie bramy z ram aluminiowych z przeszkleniem. W zależności od przeznaczenia garażu oraz indywidualnych potrzeb brama garażowa z przeszkleniem doskonale sprawdzi się m.in. w garażach zbiorczych, służąc doświetleniu przestrzeni oraz pomagając usprawnić wentylację. Rozwiązanie to jest również doskonałym wyborem do garaży przemysłowych oraz garaży, które są częścią domów prywatnych.

Przeszklona brama garażowa nie tylko zwiększa komfort użytkowania garażu, ale także poprawia bezpieczeństwo – zanim zaparkujemy pojazd, widzimy, czy nie natrafimy na żadną przeszkodę. Co więcej, brama została wyposażona w automatyczną funkcję zatrzymywania.

Podsumowanie

Brama z ram aluminiowych z przeszkleniem świetnie sprawdzi się w każdym garażu. Rozwiązanie to pozwala zwiększyć funkcjonalność garażu, a także wpływa na estetykę budynku, nadając mu stylowy, nowoczesny wygląd. Producent bram z ram aluminiowych z przeszkleniem oferuje możliwość swobodnego doboru rodzaju przeszklenia o różnym stopniu przejrzystości i innych elementów, które usprawniają przepływ powietrza w garażach zbiorczych.

2023-01-19T11:31:41+01:00