W jakich wnętrzach sprawdzą się drzwi loftowe?

//W jakich wnętrzach sprawdzą się drzwi loftowe?

Drzwi loftowe to doskonały sposób na wydzielenie poszczególnych stref m.in. w otwartej przestrzeni mieszkalnej. Dzięki połączeniu trwałych oraz odpornych na uszkodzenia materiałów – szkła hartowanego i stali – można wykorzystać drzwi loftowe we wnętrzach o różnym przeznaczeniu, nadając aranżacjom niepowtarzalny charakter i stylowy wygląd.

Mieszkania urządzone w stylu loftowym od dawna cieszą się ogromną popularnością, stanowiąc idealne połączenie minimalizmu oraz funkcjonalności. Typowe lofty powstają w przystosowanych do celów mieszkalnych pomieszczeniach przemysłowych np. fabrykach. Nie oznacza to jednak, że drzwi loftowe nie mogą zostać zastosowane w innych budynkach.

Zarówno stare, jak i nowoczesne budownictwo oferuje wiele możliwości wykorzystania potencjału drzwi loftowych w przestrzeni prywatnej, biurach i innych wnętrzach. Drzwi loftowe to zapewniające wiele możliwości rozwiązanie, które pasuje do różnych stylów aranżacji wnętrz, umożliwiając dostosowanie posiadanej przestrzeni do indywidualnych potrzeb.

Czym charakteryzują się drzwi loftowe?

karkowbramy-drzwi-loftoweDrzwi loftowe to nowość na rynku. Oferuje je firma Hörmann – wykonane ze stali i szkła hartowanego drzwi loftowe Hörmann powstają w jedynej w Polsce fabryce, która znajduje się w Legnicy. Ich wyjątkowy wygląd jest dziełem polskich projektantów, którzy zadbali o dopracowanie każdego szczegółu, zapewniając możliwość dopasowania drzwi loftowych do przestronnych i niewielkich wnętrz.

Jedno i dwuskrzydłowe drzwi loftowe to drzwi przesuwne, które mogą stanowić uzupełnienie szklanych przegród wewnętrznych, a także służyć w celu oddzielenia od przestrzeni otwartej np. dużych wnęk. Dzięki nim możliwe jest nie tylko wydzielenie poszczególnych stref przestronnej przestrzeni otwartej, ale również podniesienie walorów estetycznych niewielkich wnętrz, dzięki ich doświetleniu.

Wyjątkowy wygląd to nie jedyna zaleta drzwi loftowych Hörmann, które charakteryzują się również doskonałymi parametrami technicznymi. Rozwiązanie to zapewnia odpowiednią ochronę przed stratami energii cieplnej oraz pozwala odgrodzić się od hałasu. Co więcej, zastosowanie najwyższej jakości szkła hartowanego i cechującej się wysoką sztywnością stali sprawia, że drzwi loftowe są odporne na uszkodzenia mechaniczne, zapewniając bezpieczeństwo użytkowania.

Konstrukcja drzwi loftowych wyróżnia się eleganckim wyglądem i zapewnia wrażenie lekkości, dzięki czemu nie przytłaczają one wnętrza, doskonale pasując do przestrzeni o dużym i małym metrażu. Zastosowanie przeszkleń pozwala optycznie powiększyć pomieszczenia, sprawiając, że stają się jasne i przestronne.

W jakich wnętrzach można zamontować drzwi loftowe?

karkowbramy-drzwi-loftoweW przypadku drzwi loftowych nie należy kierować się jedynie nazwą, bo drzwi Hörmann pasują do pomieszczeń, które zostały urządzone także w innych stylach aranżacji wnętrz. Połączenie doskonale wpisujących się w różne aranżacje materiałów i prosta forma modelują przestrzeń, nadając jej niepowtarzalny charakter.

Drzwi loftowe to świetne rozwiązanie do przestronnych mieszkań, które zostały urządzone w nowoczesnym stylu, wnętrz industrialnych oraz wnętrz urządzonych w stylu eklektycznym. Sprawdzą się także m.in. w typowym M2 i M3 pozwalając uniknąć wrażenia przytłoczenia niewielkiej przestrzeni tradycyjnymi drzwiami wewnętrznymi.

Jedno i dwuskrzydłowe drzwi loftowe doskonale zastąpią ścianki działowe, dzięki którym możemy oddzielić od przestrzeni wspólnej sypialnię, miejsce do pracy, a nawet łazienkę. Decydując się na to rozwiązanie, nie musimy wybierać pomiędzy funkcjonalnością oraz stylowym wyglądem, bo przesuwne drzwi loftowe umożliwiają wykorzystanie potencjału posiadanej przestrzeni oraz dopasowanie jej do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Drzwi loftowe Hörmann to świetne rozwiązanie do domów i mieszkań, a także przestrzeni biurowej i wnętrz komercyjnych. Ich minimalistyczny wygląd nie przytłacza pomieszczeń, idealnie dopełniając całości aranżacji i komponując się z różnymi materiałami wykończeniowymi.

Podsumowanie

karkowbramy-drzwi-loftoweDrzwi loftowe to doskonałe rozwiązanie nie tylko do mieszkań, które powstały w budynkach przemysłowych. Ich wyjątkowy wygląd i funkcjonalność sprawiają, że doskonale pasują do różnych stylów aranżacji. Warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem, gdy chcemy wydzielić poszczególne strefy w posiadanej przestrzeni i jednocześnie uniknąć jej przytłoczenia oraz nadmiernego zamknięcia, które związane jest z ograniczonym dostępem do naturalnego światła.

Drzwi loftowe Hörmann sprawdzą się również w lokalach biurowych i wnętrzach komercyjnych, w których priorytetem jest zachowanie otwartego charakteru przestrzeni i jednoczesne zapewnienie jej użytkownikom poczucia prywatności.

2023-02-23T09:53:57+01:00